Tarih: 9/29/2011
Kent Konseyi Yeni Başkanı’nı Seçti

Çekmeköy’ün marka değerini artırmak için Aralık 2009 yılında kurulan Çekmeköy Kent Konseyi, olağan genel kurul toplantısını 29 Eylül’de gerçekleştirdi. Çekmeköy Belediyesi’nin yeni belediye binasında yapılan toplantıya Çekmeköy Kaymakamı Mehmet Arslan, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Başkan Yardımcısı Şenol Çetin, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Verim, Çekmeköy Müftüsü Harun Cimitoğlu, Muhtarlar, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve Kent Konseyi üyeleri katıldı.

 

 

Kent Konseyi Divan Kurulu Başkanı sıfatıyla Sıtkı Verim’in yönettiği kurul toplantısında, kent konseyi başkanlık seçimi yapıldı. 2 yıllık süre içinde Kent Konseyi Başkanı olarak önemli işlere imza atan Latif Coşar, yapılan seçimin ardından bayrağı Çekmeköy Belediye Meclis Üyesi Hatice Sıraç’a teslim etti. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın önerisi ile aday gösterilen Hatice Sıraç oy birliği ile başkan seçildi.

 

 2009-2011 yılları arasında Kent Konseyi’nin hayata geçirdiği projelerin anlatıldığı toplantıda, Kentim İstanbul, ÇEKEP ve Sarı Dolmuş projeleri katılımcılardan büyük alkış aldı.

 

Kent Konseyi Başkanı sıfatıyla son kez söz alan Latif Coşar, semt pazarları rehabilitasyonu, geleneksel köy çeşmeleri ihyası, gençlerin spora yönlendirilmesi ve hayır çarşısı projelerini belediye meclisine sunulmak üzere onaya sundu. Projeler Oy birliği ile kabul edildi.

 

Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Latif Coşar konuşmasına şöyle devam etti; “ Sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimler demokrasinin gelişmesinde en önemli unsurlardır. Yapılan hizmetler halkın yerel yönetimlere katılımıyla daha etkili oluyor. Biz bu noktadan hareketle Kent Konseyi’ni kurduk. Bugün konseyimizde her kesimden Çekmeköylü öneri ve görüşlerini sunabiliyor. Kent Konseyi’nin yaptırım gücü yoktur. Öneri ve takip gücü vardır. Bünyemizde projeler hazırlanır, ilgili makamlara sunulur biz bu süreci takip ederiz. Kent Konseyimizde 11 çalışma grubu mevcut. Bu gruplardaki arkadaşlara ve başta Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız olmak üzere tüm idari amirlere başkanlık yaptığım süre içinde bize verdikleri destek için teşekkür ediyorum.”

 

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz sivil toplum kuruluşlarının bir ilçenin büyümesinde önemli role sahip olduğunu söyleyerek kent konseyinin de bunların başında geldiğini belirtti. İçinde gençlik, kadın, engelli gibi birçok komisyonu barındıran bu kurumun Çekmeköy’deki eksiklerin tamamlanması yönünde güzel öneriler getirdiğini söyleyen Başkan Poyraz, Başkanlığı dönemindeki çalışmalarından dolayı Latif Coşar’a teşekkür etti.

 

 

Son olarak söz alan Çekmeköy Kaymakamı Mehmet Arslan şunları söyledi; “ Demokrasi, mahalli idarelerin gücüyle aynı oranda büyüyor. Eskiden sadece ekmek, su, yol talebinde bulunan toplum artık sosyal alanda da beklenti içinde. Toplumun daha iyisini hak ettiği düşüncesiyle kurulan Çekmeköy Kent Konseyi imardan şiddet gören kadına kadar birçok alanda faaliyet göstererek büyük bir alanda hizmet veriyor.”

 

 

 Program, yeni Başkan Hatice Sıraç'ın konuşmasının ardınan verilen kokteyl ile sona erdi.

 

 Bunu Paylaş  
 
 
Çekmeköy Belediyesi 2010 Tüm Hakları Saklıdır. Site İçeriği Çekmeköy Kent Konseyi'nin izni olmadan kullanılamaz, alıntı yapılamaz.