Tarih: 3/5/2012
Dünya Kadınlar Günü Kutlandı

Çekmeköy Kent Konseyi ve Çekmeköy Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle bir gece düzenledi. Geceye, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Milletvekilleri Belma Satır, İsmet Uçma, Çekmeköy Kaymakamı Mehmet Arslan, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel, İlçe Emniyet Müdürü Tarık Gezgiç ve Başkan Yardımcıları katıldı.

 

 

3 Mart cumartesi günü Turgut Özal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kutlama programında; Ev Sahipleri Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve Kent Konseyi Başkanı Hatice Sıraç söz alarak hoş geldiniz konuşmalarını yaptı. Belediye ve Kent Konseyi olarak kadınlar için yapılan çalışmalara değinen Poyraz, gelecek nesilleri yetiştirecek kadınların el üstünde tutulması gerektiğini söyledi.

 

 

Sırasıyla, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Yurdanur Arhan, Kaymakam Mehmet Arslan, Milletvekilleri Belma Satır ve İsmet Uçma söz alarak, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

 

 

 

 

 

Son olarak kürsüye gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, kadın haklarına yönelik yapılan çalışmaları anlattı. Aile içi şiddete karşı hazırlanan yasa tasarısının 8 Mart’a kadar Meclis’ten çıkacağını söyledi. Bakan Şahin, hazırlanan bir projede çocuklu ev hanımlarına part-time iş olanağı sağlanacağının müjdesini verdi. Son olarak Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve Kent Konseyi Başkanı Hatice Sıraç, Bakan Fatma Şahin’e hediye takdim etti.

 

 

 

 

Gecede son olarak ünlü türkücü Zeynep Başkan sahne alarak, katılımcılara doyumsuz bir türkü ziyafeti yaşattı.

 

 

 

 Bunu Paylaş  
 
 
Çekmeköy Belediyesi 2010 Tüm Hakları Saklıdır. Site İçeriği Çekmeköy Kent Konseyi'nin izni olmadan kullanılamaz, alıntı yapılamaz.