Tarih: 4/17/2012
Söz Sırası Gençlerde

İçişleri Bakanlığı’nın desteklediği “Yerel Gençlik Politikaları” projesi kapsamında 81 ilin gençlik kurumları Türkiye’nin geleceğini şekillendirmek için bir araya geliyor. Projeye dahil olan Çekmeköy Kent Konseyi Gençlik Meclisi, bölge koordinatörü olarak proje toplantısına ev sahipliği yaptı. Çekmeköy Belediyesi'ne ait Mehmet Akif Kültür Merkezi’nde 14 Nisan cumartesi günü gerçekleşen “Yerel Gençlik Politikaları” programına; Sultanbeyli, Pendik, Maltepe, Tuzla ve Kartal ilçelerinin temsilcileri, Çekmeköy genelindeki liselerin okul başkanları, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti gençlik kolları temsilcileri ile birlikte 40 kişi katıldı.

 

 

 

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nca kabul edilen proje kapsamında yapılan toplantıda gençlik altyapısı, sosyal içerme, sosyal hayatta gençlik, demokrasi ve katılım bilinci, sağlık, spor, çevre, ve yerel demokratik katılım modelleri gibi konu başlıkları konuşuldu. Gençlik temsilcileri belirlenen ana başlıklar altında görüş, öneri ve beklentilerini paylaştı. Yaşamak istedikleri dünyayı biçimlendirmek isteyen gençlerin programda çıkardığı sonuçlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi yapacağı yerel gençlik İstanbul zirvesinde Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a teslim edilecek.

 

Program sonrasında gençler, Kent Konseyi Başkanı Hatice Sıraç’ın misafiri olarak akşam yemeğinde bir araya geldi.Bunu Paylaş  
 
 
Çekmeköy Belediyesi 2010 Tüm Hakları Saklıdır. Site İçeriği Çekmeköy Kent Konseyi'nin izni olmadan kullanılamaz, alıntı yapılamaz.