Tarih: 12/3/2012
Çekmeköy’de Dünya Engelliler Günü Etkinlikleri

Engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşama ve hayata aktif katılımlarını sağlamak amacıyla yaptığı çalışmalara ara vermeden devam eden Çekmeköy Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engelli vatandaşlarımızı yine sevindirdi.

Çekmeköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet sunan Belediye Engelliler Masası ile İSÖM Çekmeköy Özürlüler Merkezi ve Çekmeköy Kent Konseyi Engelliler Meclisi işbirliği ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için özel bir program düzenlendi.

 

 

“Engelsiz Bir Yaşam İçin Çekmeköy Çalışıyor” temasıyla Çekmeköy İlkokulu ve Ortaokulu’nda düzenlenen programa Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel, Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Verim, Emniyet Müdürü Vedat Erdim, okul yöneticileri, öğretmenler ile çok sayıda veli ve öğrenci katıldı.

Engellilere yönelik olarak geçtiğimiz üç yıl içinde Çekmeköy'de yapılan çalışmalar ve hizmetler hakkında kısa bilgiler veren Başkan Poyraz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü anma etkinlikleri kapsamında Otistik çocukların eğitimi için Çekmeköy İlkokulu ve Ortaokulu çatısı altında açtıkları Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi (OÇEM) sınıflarının hayırlı olmasını temenni etti.

 

Başkan Poyraz, otistik çocukların eğitimi için açılan özel sınıfların ilçe genelindeki okullarda yaygınlaşacağını söyledi.
 

 

 

Çekmeköy İlkokulu ve Ortaokulu’nda eğitime başlayan 17 Otistik öğrencinin kaliteli eğitim görmelerini sağlamak amacıyla Çekmeköy Belediyesi’nin desteği ile temin edilen teknolojik araçlarla düzenlenen OÇEM sınıfların açılış kurdelesi, protokol ve öğrenciler tarafından kesildi.

 

Açılan iki OÇEM sınıfında kullanılacak projeksiyon cihazı, projeksiyon perdesi, diz üstü bilgisayarlar, eğitim setleri, zeka oyunları, eylem kartları vb. malzemeler, Çekmeköy Belediyesi tarafından karşılandı.

 

Başkan Poyraz ve konuklar açılış töreninden sonra sınıfları gezerek bilgi aldılar ve otistik öğrenciler ile sohbet ettiler. Öğrenciler, Başkan Poyraz ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 


 Bunu Paylaş  
 
 
Çekmeköy Belediyesi 2010 Tüm Hakları Saklıdır. Site İçeriği Çekmeköy Kent Konseyi'nin izni olmadan kullanılamaz, alıntı yapılamaz.