Tarih: 12/26/2009
ÇEKMEKÖY KENT KONSEYİ’NDE MECLİSLER İLE ÇALIŞMA GRUPLARININ BAŞKAN VE ÇALIŞMA USULLERİ BELİRLENDİ

Çekmeköy Kent Konseyi Meclisleri ve Çalışma Grupları, ilk Toplantılarını Kent Konsey Başkanı Latif COŞAR’ın başkanlığında ve Konsey Genel Sekreterliği’nin organizasyonunda 24-25 Aralık 2009 tarihlerinde yapmıştır. Toplantıya Kent Konseyi Başkanı Latif COŞAR,  Konsey Genel Sekreteri Mehmet DUMAN ve Kent Konseyi Meclis ve Çalışma Grupları üyelerinin tümü katılmışlardır. Kent Konseyi Başkanı Latif COŞAR, Konsey Meclis ve Çalışma Grupları Üyelerine “Kent Konseyi” hakkında genel bir tanıtım sunuşu yaparak, Kent Konseyi Meclisleri ile Çalışma Gruplarının oluşumu, alt yapıları ve işleyişleri hakkında da bilgiler vermiştir. Daha sonra Çekmeköy Kent Konseyi Meclisleri ile Çalışma Grupları’nda görev yapmak üzere Başkanlık seçimine geçilmiş ve Çekmeköy’ün daha yaşanılabilir bir kent olması inancı ve heyecanını taşıyan gönüllüler, yapılan seçim sonucunda görevlerine fiilen başlamışlardır. Yapılan seçim neticesinde Çekmeköy Kent Konseyi’nin ilgili Meclis ve Çalışma Gruplarında Başkan olarak görevlendirilen isimler şu şekilde oluşmuştur:

   MECLİSLER:
1. Gençlik Meclisi Başkanı: Abdulselam ZUREL
2. Kadın Meclisi: Zerrin MENTEŞEOĞLU
3. Engelliler Meclisi Başkanı: Asuman ÖZTÜRK

 ÇALIŞMA GRUPLARI:
1. Turizm Çalışma Grubu Başkanı: Selami SARIKAYA
2. Çevre Sağlığı, Doğayı Koruma ve Altyapı Çalışma Grubu Başkanı: Nurgül AKKOYUNLU
3. İmar Planlama Kent Mobilyaları ve Peyzaj Çalışma Grubu Başkanı: Yaşar KILDAN
4. Sosyal Yardımlaşma Çalışma Grubu Başkanı: Osman GÜNEŞ
5. Doğal Afetler Çalışma Grubu Başkanı: Fatma BAŞAK
6. Eğitim Kültür ve Sanat Çalışma Grubu Başkanı: Osman Nuri TAŞKIN
7. İnsan Hakları ve Tüketici Hakları Çalışma Grubu Başkanı: Sadrettin AĞIRBAŞ
8. Kadın, Çocuk ve Aile Çalışma Grubu Başkanı: Melek Meryem YEŞİL
9. Sağlık Çalışma Grubu Başkanı: Figen EREN

MARKA KENT: ÇEKMEKÖY
Çekmeköy Kent Konseyi Meclis ve Çalışma Grupları üyelerine ilçemizde yapılması planlanan projeler hakkında da bilgi veren Kent Konseyi Başkanı Latif COŞAR, “İçinde yaşadığımız kenti daha modern, daha yaşanılabilir ve daha sağlıklı “marka bir kent” haline hale getirmek için Çekmeköy Kent Konseyi çatısı altında var gücümüzü ortaya koymamız gerekmektedir. Zaman, sorun çıkarma zamanı değil; çözümler üreten canlı bir organizma olma zamanıdır.” dedi. Ayrıca Başkan Latif COŞAR Çekmeköy Kent Konseyi çatısı altında ivedilikle gerçekleştirmeyi planladıkları projelerini de şu şekilde özetledi:

- İlçemiz halkını İstanbul Kültür Başkentliğine hazırlamak, kentlilik bilinci ve kente aidiyet duygusunu geliştirmek amacıyla İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın da desteği ile “Turizmi Geliştirmeye Yönelik Uygulamalı Eğitim Projesi” ni gerçekleştireceğiz.

- Bir diğer projemiz ise ilçemizde bolca bulunan ormanlarımızda Modern Piknik ve Mesire Alanlarının Yapmak olacaktır. Bu sayede hafta sonları kentimizi ziyaret eden İstanbullular, aileleri ile birlikte huzurlu bir hafta sonu geçirmiş olacaklar ve aynı zamanda bu alanlarda yapılacak olan yürüyüş ve koşu parkurları sayesinde, halkımız doğa sporları yapma olanağına da kavuşmuş olacaktır.

- Gerçekleştirmeyi düşündüğümüz projelerimizden bir diğeri ise; ilçemiz halkının ihtiyaç, talep ve beklentileri doğrultusunda, meslek ve beceri kazandırma kurslarının tertip edilmesi olacaktır. Amacımız, ilçemizdeki ara eleman ihtiyacı konusunda yaşanan sıkıntıyı en aza indirmek ve halkımızın talep ve beklentilerine en iyi şekilde karşılık vermek olacaktır.

- Ayrıca mahallelerinin seçilmiş yöneticileri olan Muhtarlarımızın fiziki mekân sıkıntılarının tespiti neticesinde, bu sıkıntıların Çekmeköy Kent Konseyince çözüme kavuşturulması ve bu sayede muhtarlarımızın modern binalarda, sağlıklı, rahat ve huzurlu bir ortamda, vatandaşlarımıza daha hızlı ve daha kaliteli hizmet vermelerini temin etmek en büyük hedefimizdir.
 Bunu Paylaş  
 
 
Çekmeköy Belediyesi 2010 Tüm Hakları Saklıdır. Site İçeriği Çekmeköy Kent Konseyi'nin izni olmadan kullanılamaz, alıntı yapılamaz.