Tarih: 1/3/2015
Lezzetler Yarıştı

Çekmeköy Belediyesi ve Çekmeköy Kent Konseyi tarafından Turgut Özal Kültür Merkezi’nde düzenlenen yöresel yemek yarışmasında, marifetli hanımlar memleketlerine özgü yemekleri tanıttı. Birbirinden lezzetli yemeklerin, şık sunumlarla sergilendiği yarışmaya Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şahmettin Yüksel ve Kent Konseyi Başkanı Hatice Sıraç da katılarak yarışmacılara destek verdi.

 

Başkanlığını Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu Başkanı Yalçın Manav’ın yaptığı ve 13 kişiden oluşan jüri, finale kalan 39 yemeğin tadına baktı. Lezzet ve sunumun birlikte değerlendirildiği yarışmada yemeğin tarifi de jüri üyeleriyle paylaşıldı.

 

Jüri üyelerinin karar  vermekte zorlandığı yarışmanın sonunda; birinciliği Laz Mantısıyla Fatmanur Tutar elde ederken, ikinciliği Hingel yemeği ile Fatma Aygut, üçüncülüğü de Kaz Tridi yemeği ile Nermin Önder kazandı. Yarışmada dereceye girenler mutfak eşyaları ile ödüllendirildi. 

 Bunu Paylaş  
 
 
Çekmeköy Belediyesi 2010 Tüm Hakları Saklıdır. Site İçeriği Çekmeköy Kent Konseyi'nin izni olmadan kullanılamaz, alıntı yapılamaz.