Tarih: 6/21/2010
Çekmeköylü Hanımların El Ürünleri Görücüye Çıktı

Çekmeköy Belediyesi ve Çekmeköy Kent Konseyi işbirliği ile Hamidiye Mahallesinde kurulan Çekmeköy El Ürünleri Pazarı Çekmeköy Kaymakamı Mehmet Arslan, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel, Kent Konseyi Başkanı Latif Coşar, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Zerrin Menteşoğlu ve birçok Çekmeköylü’nün katıldığı törenle açıldı.

Kısa adı ÇEKEP olan pazar, belediyeler ve bazı devlet kurumlarının açtığı kurslardan sonraki süreçte bayanların yaptığı el ürünlerini evlerinin dışına çıkarması, çevresindekilerle paylaşması ve bunun evlerine gelir olarak dönmesi amacıyla kuruldu. El emeği göz nuru çalışmaların birçok evin ekonomisine katkı sağlaması hedeflenirken sosyal alanda da kadınların başarılarının ortaya çıkması için önemli bir adım olarak kabul ediliyor.

Çekmeköy Kaymakamı Mehmet Arslan konuşmasında kadınlarımızın emeklerinin tüketici ile buluşturulmasının sevincini yaşadığını belirtti. Çekmeköy Kaymakamlığı olarak bu tür sosyal sorumluluk projelerini her zaman desteklediklerini söyleyen Arslan, pazarın uzun soluklu olması için üzerine düşen her türlü sorumluluğu da yerine getireceklerini belirtti. Çekmeköylüleri pazarda görmeyi arzu ettiğini belirten Mehmet Arslan böyle bir projeyi gerçekleştirdikleri için Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Zerrin Menteşoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel, Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın konuşmaları ve Halk Eğitim Merkezi Kafkas Halk Oyunları ekibinin gösterilerinin ardından açılış törenine geçildi. Pazar açılışı Çekmeköy protokolü ve projeye destek veren kurum yöneticileriyle birlikte yapıldı. Kurdele kesim töreninin ardından pazarı gezen Çekmeköy Kaymakamı, Belediye Başkanı ve Çekmeköy protokolü, el ürünlerinden satın alarak pazar sakinlerine destek oldular.


 Bunu Paylaş  
 
 
Çekmeköy Belediyesi 2010 Tüm Hakları Saklıdır. Site İçeriği Çekmeköy Kent Konseyi'nin izni olmadan kullanılamaz, alıntı yapılamaz.