Tarih: 6/6/2016
Dünya Çevre Günü
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren İBB Çocuk Meclisi, Dünya Çevre Günü münasebetiyle Sarıyer Kısırkaya Hayvan Bakım Evi ve Doğal Yaşam Alanı’nda etkinlik düzenledi. 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul’un Avrupa yakası tüm ilçe belediyelerine hizmet vermek üzere dev bir kompleks şeklinde inşa edilen Sarıyer Kısırkaya Hayvan Bakım Evi ve Doğal Yaşam Alanı, Dünya Çevre Günü’nde İBB Çocuk Meclisi’ne ev sahipliği yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde birçok faaliyete imza atan İBB Çocuk Meclisi, Dünya Çevre Günü’nü unutmayarak çeşitli etkinliklerle kutladı.  
Çevre kirliliği ile mücadele etmek ve doğayla uyum içerisinde yaşamak gibi konulara dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlikte çocuklar unutulmaz anlar yaşadı. Kısırkaya Hayvan Bakım Evi ve Doğal Yaşam Alanı’nda kurulan oyun ve etkinlik alanı ile gönüllerince eğlenen çocuklar, Uyuşturucu ile Mücadele Daire Başkanlığı bünyesindeki Köpek Eğitim Merkezi’nden gelen özel eğitimli K9 köpeğinin gösterisi ile heyecan dolu anlar yaşadılar. Ardından veterinerler eşliğinde hayvan bakım evinde bulunan hayvanları severek elleriyle yem verdiler. Alandaki tüm hayvanları tek tek seven çocuklar, etkinlik sonunda kuşlar için hazırladıkları yuvaları alanda bulunan ağaçların üzerine bıraktılar.
Çekmeköy Kent Konseyi Çocuk meclisi olarak  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürü Sayın Muhammet Nuri COŞKUN rehberlik etmiş olup, trt çocuk ekibinin çocuk meclisimizle  röportajıları gerçekleşmiştir.


Bunu Paylaş  
 
 
Çekmeköy Belediyesi 2010 Tüm Hakları Saklıdır. Site İçeriği Çekmeköy Kent Konseyi'nin izni olmadan kullanılamaz, alıntı yapılamaz.