Tarih: 8/18/2010
Çekmeköylü Ev Hanımları İstanbul’u Gezdi

Çekmeköy Belediyesi ve İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın destekleriyle hayata geçirilen KENTİMİSTANBUL projesi ile Çekmeköylüler, İstanbul’un tarihi dokusunu yakından tanıma fırsatı buluyor. Çekmeköy’de yaşayanların, İstanbul’un tarihi hakkında bilinçlendirilmesini ve aynı zamanda kentine olan aidiyet duygusunun artırılmasını hedefleyen KENTİMİSTANBUL projesi yoğun katılımlarla devam ediyor.

01 Ağustos’ta ilçedeki din görevlileri ile başlayan KENTİMİSTANBUL gezileri 02-10 Ağustos tarihleri arasında ev hanımlarından oluşan gruplarla devam etti. Bu süreçte her gün farklı bir mahallenin sakinleri ile düzenlenen gezilerde Çekmeköy’e bağlı 15 mahalle ve 1 köyün bayanları tarihe mekânlara götürüldü. Şimdiye kadar bu tarihi mekânları görme şansı olmayanlar kadar daha önce ziyaret etme fırsatı bulanların da yoğun ilgi gösterdiği gezilerde bayanlara profesyonel rehberler eşlik etti. Gidilen her mekânı ayrı bir hayranlıkla inceleyen ev hanımlarının en çok dikkatini çeken bölgeler ise Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Cami ve Eyüp Sultan Cami oldu. Ramazan ayı dolayısıyla ara verilen geziler, daha sonra Çekmeköy’de yaşayan engelli vatandaşlar, Çekmeköy mahalle ve köy muhtarları ile ihtiyar heyetleri ve 11. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik olarak devam edecektir.Bunu Paylaş  
 
 
Çekmeköy Belediyesi 2010 Tüm Hakları Saklıdır. Site İçeriği Çekmeköy Kent Konseyi'nin izni olmadan kullanılamaz, alıntı yapılamaz.