Tarih: 11/23/2010
Lise Öğrencilerine “Kentim İstanbul” Seminerleri

Çekmeköy Belediyesi ve İstanbul 2010 Kültür Başkenti Ajansı’nın destekleri ile gerçekleştirilen Kentim İstanbul Projesi kapsamında halkımızı tarih, kültür, sanat, kentlilik, hemşerilik bilinci ve yaşadığı kente aidiyet konularında bilinçlendirmek amacı ile seminerler düzenlenmeye devam ediliyor.

Kentlilik bilincini artırmaya yönelik bir kültür ve sanat projesi olan Kentim İstanbul kapsamında, Çekmeköy’deki liselerin 11. ve 12. sınıf öğrencileri kasım ayındaki hedef gruplardan biri olarak seçildi. 4 Kasım 2010'da Ömerli Hikmet Tevfik Ataman Lisesinde başlayan seminerler, 3-4 Kasım 2010 tarihlerinde Hüseyin Avni Sipahi Lisesi’nde, 8-12 Kasım 2010 tarihlerinde ise Taşdelen İMKB Lisesi’nde 11. ve 12. sınıf öğrencilerine verildi. Çekmeköy Nesrin Uçmaklıoğlu Lisesi ile Çekmeköy Mehmetçik Anadolu Lisesi 11. ve 12. sınıf öğrencilerine ise önümüzdeki günlerde seminerler verilmeye başlanacak.

Öğrencilere yönelik düzenlenen Kentim İstanbul seminerleri “Yaşayan Tarih: İstanbul”, “Kent Kültürü ve Sorumluluk Bilinci”, “Huzurlu Bir Kent İçin: Hayata Gülümse” ve “İki Kıta Arasında Başarılı Bir Genç Olmak” konu başlıkları altında gerçekleştiriliyor.Bunu Paylaş  
 
 
Çekmeköy Belediyesi 2010 Tüm Hakları Saklıdır. Site İçeriği Çekmeköy Kent Konseyi'nin izni olmadan kullanılamaz, alıntı yapılamaz.