Tarih: 12/14/2010
Öğrencilere “Kentlilik ve Sorumluluk Bilinci” Semineri

Çekmeköy Belediyesi’nin Kentim istanbul Projesi kapsamında öğrencilerimizi farklı konularda bilgilendirme ve bilinçlendirmeye yönelik verdiği seminerler sürüyor.

11 ve 12. Sınıf öğrencilerinin katıldığı “Kentlilik ve Sorumluluk Bilinci” seminerinde öğrenciler büyük kentlerde yaşamanın beraberinde getirdiği sorun ve sorumluluklar başta olmak üzere, kent yaşamına uyum ve gösterilmesi gereken hassasiyetler konusunda bilgilendirildi.

13 Aralık Pazartesi günü Mehmet Akif Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminerde öğrenciler,  sosyolog-eğitimci Yusuf Özkan Özburun’u dikkatle dinlediler. Slayt gösterileri eşliğinde verdiği seminerde öğrencilere hem bir birey, hem de toplumun bir parçası olmanın beraberinde taşıdığı sorumluluk duygusunun önemini anlatan Özburun, öğrencilere kentlilik bilincini ve kentlerde yaşamın getirdiği sorunlara karşı mücadele etmenin yollarını anlattı.

Çekmeköy Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nün düzenlediği seminer, ilerleyen haftalarda farklı okulların 11 ve 12. Sınıf öğrencilerine de verilecek.Bunu Paylaş  
 
 
Çekmeköy Belediyesi 2010 Tüm Hakları Saklıdır. Site İçeriği Çekmeköy Kent Konseyi'nin izni olmadan kullanılamaz, alıntı yapılamaz.