Tarih: 1/26/2011
Çekmeköy Kent Konseyi Toplandı
 
Çekmeköy Kent Konseyi Genel Kurulu 26 Ocak Çarşamba günü saat 14:00’te Çekmeköy Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi Toplantı Salonu’nda Çekmeköy Kent Konseyi Başkanı Latif Coşar’ın Başkanlığında toplandı. Yapılan yoklama sonucunda Genel Kurul üye tam sayısının salt çoğunluğundan daha fazla katılımın sağlandığı görüldü.
 
 
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Kent Konseyi Başkanı Latif Coşar açılış konuşmasını yaptı. Başkan Coşar, Kent Konseyi’nin kurulmasından itibaren geçen 1,5 yıllık sürede gerekleştirilen ÇEKEP, Kentim İstanbul ve benzeri projeler ile hazırlanmakta olan diğer projelerden bahsederek başladığı konuşmasında Kent Konseyinin kurumsallaşması çerçevesinde yapılan web sitesi, logoların tespiti ve tescilinin sağlanması çalışmaları hakkında Genel Kurul’a bilgi verdi. Başkan Latif Coşar, “Kent Konseyi’nin gelecek dönemle ilgili İstanbul Kalkınma Ajansı, AB Hibe Fonlarının finans desteğini de kullanacak şekilde projelerin hazırlanmasıyla ilgili Kent Konseyi Genel Sekreterliği ve Çekmeköy Belediyesi AB Masası olarak çalışma gruplarına her türlü bilgi ve danışmanlık desteğinin verileceğini” belirterek konuşmasını bitirdi.
 
 
Genel Divan Kurulu oluşturulması ile devam eden toplantıda Divan Başkanlığı’nı Yürütme Kurulu Üyesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Verim, divan üyeliklerini ise Kadın Meclisi Başkanı Zerrin Menteşeoğlu ve Gençlik Meclisi Başkanı Abdulselam yürüttü.
 
 
 
Kent Konseyi Meclisleri’nin çalışmalarının değerlendirilildiği gündemde söz alan Kadın Meclisi Başkanı Zerrin Menteşeoğlu “Kadın Meclisi kurulduğu günden bu yana 33 adet toplantı yaptıklarını, İstanbul’un üst düzey bürokrat ve siyasilerin eşleriyle Çekmeköylü kadınları bir yemekte buluşturduklarını, Çekep Projesi’ni hayata geçirerek devamını sağlamak üzere Çekmeköy Belediyesi’ne devrettiklerini, Kentim İstanbul Projesi ve sarı dolmuşların ilçeye kazandırılması projesine destek verdiklerini” belirtti. Menteşeoğlu, konuşmasını önümüzdeki dönemde tamamlamayı planladıkları hali hazırda üzerinde çalıştıkları Çekmeköylü Kadın Girişimcileri Destekleme Projesi hakkında bilgi vererek tamamladı.
  
 
Gençlik Meclisi Başkanı Abdulselam Zurel “Gençlik Meclisinin kurulduğu günden bu güne 47 toplantı yaptığını, mecliste 22 kişi bulunduğunu ve İBB Gençlik Meclisi Yapılanmasına paralel olarak 11 komisyon oluşturulduğunu” belirterek, “Gençlik Meclisi olarak bu günde kadar 2 proje hazırladık. Bir tanesi Yürütme Kurulu’na sunuldu, diğeri önümüzdeki günlerde sunulacak. Ayrıca 4 farklı proje üzerinde de çalışıyoruz. İlçemizde bulunan Gençlik Derneklerinden birer temsilciyi de Gençlik Meclisine dahil olmalarını sağladık.” dedi. Zurel, değerlendirme çalışmaları sunumunu “Çekmeköy Gençlik Meclisi olarak Ulusal Gençlik Parlamentosu, Demokrat Gençlik Parlamentosu ve İBB Gençlik Meclisi’yle koordineli olarak sürdürdüklerini” belirterek sözlerini tamamladı.
 
 
 
Önceden mazeret bildiren Genel Kurul üyelerinin dışında Kent Konseyi’nin diğer Birim Meclis Başkanlarının yaptığı konuşmaların ardından Genel Kurul Toplantısına katılan Ak Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel’de Genel Kurul’a ve konuklara bir selamlama konuşması yaptı.
 
 
Gündem maddelerinin tamamlanmasından sonra Divan Başkanı Sıtkı Verim, Genel Kurul Toplantısı ile ilgili son değerlendirme yapmak üzere Kent Konseyi Başkanı Latif Coşar’a söz verdi. Kent Konseyi Başkanı Latif Coşar kapanış konuşmasında özetle “ÇEKEP’in yürütülmesiyle ilgili yaşanan bazı sıkıntıların giderilmesiyle ilgili çalışmaların devam ettiğini, Basın Mensubumuzun teklifinin Yürütme Kurulunda değerlendirileceğini” belirterek, “Çalışma Gruplarının daha etkin bir şekilde çalışması için Yürütme Kurulu Üyeleri’nin daha etkin bir işlev yükleneceğini ve Kent Konseyi çalışmalarına vakit ayıramayacak olan Çalışma Grubu temsilcilerinin görevden aflarının isteneceğini” ifade etti. Kent Konseyi Başkanı Latif Coşar, Genel Kurul’a katılan herkese ve özel ilgileri nedeni ile basın mensuplarına teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.
 
 
  
 
 
 


Bunu Paylaş  
 
 
Çekmeköy Belediyesi 2010 Tüm Hakları Saklıdır. Site İçeriği Çekmeköy Kent Konseyi'nin izni olmadan kullanılamaz, alıntı yapılamaz.